Blog

Pielęgnacja cery suchej – o czym należy pamiętać?

Jak powinna wyglądać pielęgnacja suchej skóry? Pierwsza odpowiedź jaka przychodzi na myśl to używanie kosmetyków o właściwościach nawilżających. Z pewnością zajmują one ważne miejsce w codziennej pielęgnacji cery suchej. Jednak to nie wszystko. O czym jeszcze należy pamiętać i jakie kosmetyki do cery suchej stosować?

 

Czytaj więcej
Cera naczynkowa – jak o nią dbać?
Cera naczynkowa jest wymagająca, jeśli chodzi o pielęgnacje. Jednak, jeśli będziesz pamiętać o kilku ważnych zasadach i wybierzesz odpowiednie kosmetyki do cery naczynkowej będziesz mogła zapomnieć o “pajączkach” i innych problemach.
Czytaj więcej
Jak rozpoznać rodzaj skóry?

Aby codzienna pielęgnacja przyniosła spodziewane efekty, najpierw powinnaś dowiedzieć się jaki masz typ cery. Dzięki takiej wiedzy będziesz mogła dobrać kosmetyki dostosowane do potrzeb konkretnego rodzaju skóry. Sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne typy cery i jak wygląda ich pielęgnacja.

Czytaj więcej
Najważniejsze zasady pielęgnacji cery tłustej
Właściwa pielęgnacja cery tłustej pozwala zapobiegać problemom, które jej najczęściej dotyczą, czyli nadprodukcji sebum i pojawianiu się niedoskonałości. Pytanie, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja i jakich kosmetyków używać, aby zadbać o potrzeby tłustej cery?
Czytaj więcej
Ceramidy w kosmetykach – jak działają?

W kosmetykach pojawia się wiele różnych składników aktywnych odpowiadających za konkretne działanie. Dlatego czasami możesz mieć trudności ze znalezieniem tych, które powinny znaleźć się w Twoim planie codziennej pielęgnacji cery.

Czytaj więcej
pixel