Kremy do twarzy

ilość produktów: 151

Nie ma osoby, która by nie marzyła o zdrowej cerze, która będzie pełna blasku i pozbawiona niedoskonałości. Przecież to twarz jest naszą wizytówką i dlatego ma tak duże znaczenie. Z pewnością nikt nie ma doskonałej skóry i niekiedy trzeba niwelować pewne niedoskonałości. Każdy może mieć inny typ skóry. Jedni mają skórę normalną, inni suchą a innym skóra bardzo się przetłuszcza. Dojrzałe kobiety też muszą szczególnie zadbać o swoją skórę, która jest skłonna do przesuszania się czy marszczenia. To wszystko sprawia, że musimy wybrać odpowiedni dla siebie kosmetyk. Czym się kierować podczas wyboru?

Pielęgnowanie twarzy kremami

Bez względu na to, jaki typ skóry mamy konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Najważniejsze jest to, żebyśmy dobrze dobrali kosmetyk. Inaczej będziemy postępować ze skórą suchą i w zupełnie inny sposób ze skórą tłustą. Skóra sucha jest bardzo wrażliwa i delikatna. Ten typ skóry poznamy już na samym początku. Jeśli nasza skóra jest szorstka w dotyku i cienka to warto zadbać o jej dogłębne nawilżenie. Regularne nawilżanie i natłuszczanie to konieczność przy tego typu cerze. Osoby mające taką cerę powinny się wyposażyć w kosmetyki mające ceramidy, witaminy, oleje roślinne i ekstrakty ziołowe. Sucha skóra jest podrażniana także przez promienie słoneczne, więc warto sprawdzać, czy kosmetyki, których używamy mają filtry SPF. Tłusta cera jest bardzo trudna w pielęgnacji. Ciężko też jednoznacznie stwierdzić, jakie kosmetyki i zabiegi będą idealne. Tutaj trzeba podejść indywidualnie. Nadmierne wydzielanie sebum, rozszerzone pory, błyszczenie i duża podatność na zanieczyszczenia to główne cechy tego typu cery. Kremy dla tego typu cery muszą mieć lekką konsystencję, dobrze się wchłaniać i nie pozostawiać skóry lepkiej.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel