Poznaj różne rodzaje peelingów i sprawdź, który jest dla Ciebie najlepszy.

2022-09-12
Poznaj różne rodzaje peelingów i sprawdź, który jest dla Ciebie najlepszy.

Poznaj różne rodzaje peelingów i sprawdź, który jest dla Ciebie najlepszy

Dokładne oczyszczanie skóry, a także stosowanie toniku, serum i kremu to niezbędne elementy codziennej pielęgnacji. Jednak, aby Twoja skóra wyglądała pięknie powinnaś raz na kilka dni włączyć do planu pielęgnacji także peeling. Pozostaje tylko pytanie, jaki produkt wybrać z różnych rodzajów peelingów dostępnych w sprzedaży. 

Po co robić peeling?

Skoro każdego dnia dbasz o dokładne oczyszczanie skóry i regularnie stosujesz tonik, serum oraz krem możesz zastanawiać się po co Ci jeszcze peeling? Odgrywa on bardzo ważną rolę w pielęgnacji skóry. 

Peeling pomaga usunąć martwy naskórek. Tym samym przygotowuje skórę na dalsze etapy pielęgnacji. Skóra, która została dogłębnie oczyszczona z łatwością przyswaja składniki aktywne zawarte w toniku, kremie, czy serum. Ponadto peeling pobudza krążenie krwi co dodatkowo ułatwia przenikanie cennych związków w głąb skóry. 

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje peelingów do twarzy. W zależności od tego, co mają w składzie pomogą Ci nie tylko usunąć martwy naskórek i dokładnie oczyścić skórę. Zawarte w nich składniki mogą mieć korzystny wpływ również na poziom jej nawilżenia, elastyczność, jędrność i zmniejszać widoczność oznak starzenia się skóry.

Jak często powinnaś zrobić peeling, aby zauważyć wspomniane efekty? Zazwyczaj zaleca się, aby wykonywać go 3 razy w tygodniu. Choć nie jest to regułą, bo zależy to również od potrzeb Twojej skóry i zaleceń producenta (dlatego najpierw zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na opakowaniu produktu). 

Poznaj różne rodzaje peelingów

Jeśli peeling ma działać powinien być stosowany regularnie. Jednak to nie wszystko. Wyróżnia się różne rodzaje peelingów, które należy dobrać do typu cery:

  • enzymatyczne – usuwa martwe komórki naskórka, dzięki zawartym w nim enzymom. To oznacza, że nie zawiera drobinek, które podczas mechanicznego pocierania mogą podrażniać wrażliwą skórę. 
  • Chemiczne – w tym przypadku za usuwanie martwego naskórka odpowiedzialne są kwasy (i nie tylko, bo są to kwasy, które wpływają na poprawę kondycji skóry m.in. dzięki stymulowaniu produkcji elastyny i kolagenu).
  • Mechaniczne – zawierają specjalne drobinki, które pozwalają pozbyć się martwego naskórka. W zależności od ich rozmiaru peelingi mechaniczne dzielą się na gruboziarniste i drobnoziarniste. Do tej grupy zaliczają się również peelingi gommage, których nie zmywa się wodą, a roluje i ściera delikatnymi ruchami. 

Jaki peeling będzie dla Ciebie najlepszy? Odpowiedź zależy od tego jaki typ cery posiadasz i jakie są potrzeby Twojej skóry. 

Jaki peeling do twarzy trądzikowej, a jaki do suchej?

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie o to, jaki peeling do twarzy trądzikowej sprawdzi się najlepiej? Z reguły taka skóra dobrze reaguje na peelingi chemiczne i enzymatyczne. Dobrze, jeśli pojawią się w nich składniki, które dodatkowo pomogą zmniejszyć produkcję sebum, zmniejszyć widoczność porów i zapobiegną powstawaniu niedoskonałości. Przykładem takiego kosmetyku jest peeling do twarzy kwasowa dermabrazja marki Perfecta, który zawiera unikalny kompleks aż pięciu kwasów AHA (usuwających martwy naskórek i przywracających skórze blask) oraz składniki o działaniu nawilżającym. 

Z kolei dla cery suchej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień najlepsze będą delikatne peelingi enzymatyczne (niewskazane jest natomiast stosowanie tych mechanicznych, które mogą ją podrażniać). Ponadto warto szukać w ich składzie związków nawilżających i działających kojąco. Przykładem produktu o takim działaniu jest naturalny enzymatyczny peeling do twarzy 3% enzym z dyni marki Perfecta, który nie tylko pomaga pozbyć się martwego naskórka i oczyścić skórę. Zawarty w nim olej z pestek winogron znany jest ze swoich silnych właściwości nawilżających, regenerujących, a także rozświetlających.

Nie zastanawiaj się, czy peeling jest Ci potrzebny skoro codziennie stosujesz tonik, serum i krem. Jeśli chcesz żeby działanie tych kosmetyków było efektywniejsze z pewnością warto zrobić peeling co kilka dni!

Polecane

pixel