Pielęgnacja cery suchej – o czym należy pamiętać?

Jak powinna wyglądać pielęgnacja suchej skóry? Pierwsza odpowiedź jaka przychodzi na myśl to używanie kosmetyków o właściwościach nawilżających. Z pewnością zajmują one ważne miejsce w codziennej pielęgnacji cery suchej. Jednak to nie wszystko. O czym jeszcze należy pamiętać i jakie kosmetyki do cery suchej stosować?
Jak rozpoznać, że masz cerę suchą?
Zanim dowiesz się jak powinna wyglądać pielęgnacja cery suchej, sprawdź czy w ogóle jesteś jej posiadaczką. Rozpoznasz ją po tym, że skóra jest:
- ściągnięta;
- wysuszona;
- matowa;
- cienka;
- wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, łatwo ją podrażnić;
Co więcej charakterystyczne dla cery suchej jest to, że oznaki starzenia się są na niej szybciej widoczne – mowa tu przede wszystkim o tzw. kurzych łapkach, czyli zmarszczkach wokół oczu.
Nie myl jednak cery suchej z tą, która jest odwodniona tylko przez jakiś czas. Różne czynniki (np. promieniowanie UV, mróz) mogą doprowadzić do tego, że nawet jeśli masz cerę tłustą, mieszaną itd. pojawią się u Ciebie cechy charakterystyczne dla skóry suchej.
Cera sucha – pielęgnacja krok po kroku
Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja i jakich kosmetyków do cery suchej używać?
- Do mycia i demakijażu używaj produktów o łagodnym działaniu, które nie naruszają bariery hydrolipidowej.
- Stosuj codziennie tonik przeznaczony do cery suchej. Przywraca on odpowiednie pH, dzięki czemu składniki aktywne z kosmetyków łatwiej przenikają w głąb skóry.
- Oprócz kremu do twarzy i pod oczu, stosuj codziennie także serum.
- Raz w tygodniu zrób peeling enzymatyczny, za pomocą którego usuniesz martwy naskórek. Dzięki niemu działanie innych kosmetyków stanie się bardziej efektywne, ponieważ ich składniki aktywne z łatwością będą wnikać w głąb skóry.
- Na dzień stosuj kremy z filtrem UV, które ochronią wrażliwą suchą cerę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
Ważne jest również to, aby dbać o cerę suchą odżywiając ją “od środka”. Oznacza to, że oprócz stosowania się do powyższych wskazówek powinnaś[ pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, unikaniu używek i włączeniu do diety produktów bogatych w jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz antyoksydanty.
Cera sucha – składniki aktywne, których warto szukać w kosmetykach
Jeśli masz cerę suchą powinnaś mieć na uwadze, że jest ona wyjątkowo wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Jednocześnie potrzebuje składników, które przywrócą jej odpowiedni poziom nawilżenia i opóźnią procesy starzenia.
Mając to na uwadze, szukaj składników aktywnych takich jak:
- kwas hialuronowy, który znany jest z tego, że opóźnia proces starzenia się skóry, a ponadto przywraca jej odpowiedni poziom nawilżenia. Znajdziesz go m.in. w skoncentrowanym hydrokremie Perfecta Me and My Aloe Vera- SHOT. Możesz stosować go na dzień i na noc dbając o piękny wygląd skóry przez całą dobę!
- Organiczny aloes, który przynosi ukojenie suchej skórze skłonnej do podrażnień. Ponadto chroni ją przed działaniem szkodliwym czynników zewnętrznych, przyspiesza proces regeneracji i przywraca właściwy poziom nawilżenia. Aloes znajdziesz np. w lekkim kremie przeciwzmarszczkowym silnie nawilżającym Celia Aloe Vera.
- Olejki roślinne np. z pestek winogron, który doskonale nawilża i regeneruje skórę, a także łagodzi podrażnienia. Jest on jednym ze składników serum-zastrzyku nawilżenia Perfecta Me and My Aloe Vera - BOOSTER.
Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której należy wspomnieć mówiąc o właściwej pielęgnacji. Wbrew pozorom również na skórze suchej mogą pojawiać się niedoskonałości. W związku z tym pojawia się pytanie o to, jaki krem do cery suchej z wypryskami będzie najlepszy? Taki, który jej nie wysuszy i nie podrażni, a jednocześnie pomoże w walce z wypryskami. Świetnie sprawdzi się np. krem z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego.
Jeśli będziesz pamiętała o przedstawionych wyżej wskazówkach dotyczących pielęgnacji, Twoja sucha skóra odzyska blask! Będziesz mogła zapomnieć o nieprzyjemnym uczuciu ściągnięcia i pieczenia skóry, a oznaki starzenia się staną się mniej widoczne.