Jak nakładać krem pod oczy i dlaczego warto to robić?

2022-09-12
Jak nakładać krem pod oczy i dlaczego warto to robić?

Jak nakładać krem pod oczy i dlaczego warto to robić?

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Najczęstsze problemy, które jej dotyczą to nadmierne wysuszenie, a także pojawianie się oznak starzenia (tzw. zmarszczek mimicznych). Aby im zapobiec pamiętaj o regularnym stosowaniu kosmetyków do pielęgnacji skóry wokół oczu. Podpowiemy Ci, który z nich wybrać i jak nakładać krem pod oczy

Pielęgnacja skóry wokół oczu – 6 rzeczy, o których powinnaś pamiętać

O czym powinnaś pamiętać w codziennej pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu? 

  • Jest wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, mróz, zanieczyszczenia powietrza. Dlatego odpowiedź na pytanie o to, jaki krem pod oczy wybrać brzmi – nie tylko ten na noc, ale i na dzień, który ochroni ją przed szkodliwym działaniem czynników z zewnątrz. 
  • Zazwyczaj to na skórze wokół oczu pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry (tzw. zmarszczki mimiczne). Dlatego uważnie czytaj skład kremów pod oczy i szukaj w nich antyoksydantów, które opóźniają proces starzenia. Należy do nich m.in. witamina A, C i E. A jeśli na skórze pojawiły się już pierwsze zmarszczki poszukaj kremu, który oprócz antyoksydantów zawiera kolagen, czy kwas hialuronowy np. Hada Labo Tokyo Red krem na najgłębsze zmarszczki do okolic oczu i ust.
  • Jeśli masz problem z pojawianiem się obrzęków, czy cieni pod oczami zwróć uwagę, czy w składzie kremu pod oczy występują składniki poprawiające mikrokrążenie i wspomagające walkę z takimi problemami. Należą do nich m.in. kofeina, świetlik lekarski (pierwszy z wymienionych składników znajdziesz np. w rozświetlającym kremie pod oczy Perfecta Neo-Elixir Młodości).
  • Pamiętaj o delikatnym demakijażu. Nie pocieraj mocno wrażliwej skóry wokół oczu, ponieważ może doprowadzić to do jej podrażnienia. 
  • Nie rozcieraj kremu na skórze. Zamiast tego wklepuj go delikatnie. 
  • Raz na jakiś czas zrób masaż skóry wokół oczu. Możesz wykonać go palcami lub użyć specjalnych szklanych kul (które dodatkowo działają relaksująco). 

Nie tylko odpowiedź na pytanie o to, jak nakładać krem pod oczy, czy jaki kosmetyk wybrać jest ważna. Na stan skóry wokół oczu (i nie tylko) duży wpływ ma również Twój styl życia. W związku z tym oprócz odpowiedniej pielęgnacji, zadbaj o zdrową dietę, odpowiednią ilość snu, unikanie stresu i używek.

Jak wklepywać krem pod oczy? 

Jeśli wybrałaś już kosmetyk dostosowany do potrzeb Twojej skóry kolejne pytanie dotyczy tego, jak nakładać krem pod oczy? Z pozoru wydaje się to banalne i faktycznie – nie jest to skomplikowana czynność. Pomimo tego, część kobiet popełnia błędy wpływające na efektywność pielęgnacji. O czym konkretnie mowa?

Do najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji skóry wokół oczu należy: 

  • niedbały demakijaż, który osłabia działanie kremu pod oczy. 
  • Szybkie, niedokładne nakładanie kosmetyku. Tak naprawdę powinnaś wklepywać krem w skórę przez około 2-3 minuty. Dzięki temu dokładnie się wchłonie. Ponadto delikatny masaż wykonywany podczas wklepywania kremu pobudzi krążenie krwi i ułatwi przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw naskórka.
  • Rozciąganie, naciąganie i mocne pocieranie podczas nakładania kremu. Pamiętaj, że skóra wokół oczu jest wyjątkowo wrażliwa. Dlatego zarówno demakijaż, jak i wklepywanie kremu wymaga od Ciebie delikatności. 

W takim razie, jak wklepywać krem pod oczy? Zanim go nałożysz, powinnaś wykonać delikatny i dokładny demakijaż. Gdy usuniesz już resztki kosmetyków do makijażu, odczekaj chwilę, aż skóra wyschnie. Następnie wzdłuż górnej granicy kości policzkowych, nałóż kilka małych kropli kremu pod oczy. Wklep je opuszkami palców w skórę – zacznij od zewnętrznych kącików oczu. 

Delikatna, wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych skóra wokół oczu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki systematyczności i stosowaniu we właściwy sposób kosmetyków z dobrym składzie będziesz mogła cieszyć się dobrze nawilżoną i odżywioną skórą bez oznak starzenia. 

Polecane

Yoskine Vege Collagen Krem pod oczy

Yoskine Vege Collagen Krem pod oczy

145,90 zł
972,67 zł / 100ml
pixel