Toniki

ilość produktów: 4

TONIKI

Nie można zapomnieć o tym, by każdego dnia zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację. Rano i wieczorem, tuż po oczyszczeniu twarzy żelem myjącym lub mleczkiem, warto zastosować tonik. Wyrobienie sobie takiego dobrego nawyku pozwoli poprawić stan skóry. Na pewno stanie się ona odżywiona i młoda. Toniki usuwają również resztę zanieczyszczeń i wzmacniają efekty kremu, który nakładamy na skórę twarzy po dokładnym jej oczyszczeniu. Szeroka gama toników to między innymi produkty przeciwtrądzikowe, oczyszczające skórę z zaskórników, rozjaśniające przebarwienia oraz bogate w ekstrakty roślinne. Dobranie odpowiedniego dla siebie kosmetyku pozwoli na uzyskanie najlepszych rezultatów.  

Wybór odpowiedniego toniku

Nasza skóra jest jedyna w swoim rodzaju. Ma inne potrzeby, skłonności. Warto ją poznać i dopiero wtedy wybrać odpowiedni tonik. Tłusta i problematyczna skóra powinna być pielęgnowana kosmetykiem z ekstraktem z aloesu czy ogórka. Skóra sucha i wrażliwa na pewno doceni dogłębne nawilżenie. Najmniej kłopotu mamy z normalną cerą. Trzeba wybrać tonik odpowiedni dla swojej skóry i wtedy uzyska się idealne efekty. Poza tym toniki odznaczają się pięknym zapachem, który pobudzi zmysły.   Nie wiesz, jak dobrać tonik do potrzeb skóry? Poniższe wskazówki powinny pomóc Ci w wyborze kosmetyku, który sprosta Twoim wymaganiom.  

  • Tonik nawilżającyMe&My Healthy Glow” marki Perfecta sprawdzi się doskonale w przypadku skóry, która potrzebuje nawilżenia, rozświetlenia i wygładzenia. Zawarte w nim kwasy AHA delikatnie złuszczą naskórek sprawiając, że skóra stanie się aksamitna w dotyku. Za to ekstrakt z japońskiej mandarynki usunie oznaki zmęczenia i przywróci dawny blask.
  • Tonik do twarzy trądzikowej “Perfecta No Problem 3w1” zawiera niacynamid, alantoinę, a także wyciąg z owocu mango i liści bazylii. Dzięki tak dobranym składnikom dogłębnie oczyszcza skórę, przyspiesza proces regeneracji, ujednolica koloryt i reguluje poziom nawilżenia. Ponadto zmniejsza widoczność porów i delikatnie matuje (bez wysuszania skóry), dzięki czemu polecany jest szczególnie do cery tłustej i mieszanej ze skłonnością do niedoskonałości.
  • Tonik oczyszczająco-odświeżający marki Celia – to kosmetyk, którego moc tkwi w wyciągu z nagietka, który ma właściwości ściągające, zmniejsza widoczność porów i łagodzi podrażnienia. Co więcej, jest to doskonały tonik do skóry trądzikowej ze względu na to, że zawiera kolagen zmniejszający ryzyko wysuszenia skóry (co może prowadzić do nadaktywności gruczołów łojowych i jeszcze większego problemu z niedoskonałościami i błyszczeniem się skóry).
  • ”Yoskine Japan Pure”, czyli tonik inspirowany japońskim rytuałem piękna przeznaczony do każdego typu cery. Kwas migdałowy oraz ekstrakt z mandarynki Satsuma sprawdzą się szczególnie w przypadku poszarzałej, zmęczonej skóry oraz takiej, na której widać rozszerzone pory.

Wyżej opisane kosmetyki to dowód na to, że tonik do twarzy nie tylko przywraca skórze prawidłowe pH. To produkt, którego nie może zabraknąć w codziennej pielęgnacji również dlatego, że usuwa oznaki zmęczenia i przywraca skórze blask, zmniejsza widoczność porów, oczyszcza skórę, pomaga pozbyć się martwego naskórka i zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia.  

Jakich składników warto szukać w składzie toniku?

Lista cennych składników jest naprawdę długa, dlatego ciężko wymienić tu wszystkie związki zasługujące na uwagę (szczególnie że producenci wciąż prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań).  

Jednak dla ułatwiania wyboru przedstawiamy kilka składników, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Jeśli masz cerę suchą i wrażliwą poszukaj toniku nawilżającego mającego w składzie związki o właściwościach łagodzących i nawilżających. Zaliczają się do nich m.in. ekstrakt z nagietka, kolagen.  

Z drugiej strony, jeśli masz tłustą skórę i Twoim problemem są rozszerzone pory, zaskórniki oraz nadmierna ilość sebum szukaj toniku z wyciągiem z bazylii, cynkiem czy kwasem salicylowym.  

Jak używać toniku?

Jak włączyć tonik nawilżający lub inny do planu pielęgnacji? Używać go codziennie czy tylko kilka razy w tygodniu? Aplikować przed krem czy po jego nałożeniu? Dla osób, które systematycznie tonizują skórę odpowiedzi na te pytania są oczywiste. Jednak jeśli dopiero zaczynasz stosować tonik warto zacząć od podstaw. W końcu sam wybór dobrej jakości kosmetyku nie wystarczy. Aby pielęgnacja przyniosła dobre efekty trzeba wiedzieć, jak używać kosmetyków i robić to regularnie.  

Codzienną pielęgnację twarzy powinnaś zacząć od dokładnego oczyszczenia skóry np. za pomocą delikatnego żelu myjącego. Gdy usuniesz już resztki zanieczyszczeń i makijażu czas na tonizację, czyli użycie toniku.  

Sposób aplikacji zależy od rodzaju produktu. Najpopularniejsze są toniki w płynie, które nanosi się na twarz za pomocą płatków kosmetycznych (choć niektórzy producenci zalecają rozprowadzanie ich dłońmi). Oprócz nich w sprzedaży dostępne są kosmetyki w sprayu, którymi delikatnie spryskuje się twarz. Jeśli zdecydujesz się na tego typu tonik pamiętaj, aby uważać na oczy.

Gdy tonizację skóry masz już za sobą czas na aplikację serum, a następnie kremu (lub jednego z tych kosmetyków w zależności od potrzeb Twojej skóry). Dobrze, jeśli ich skład uzupełnia się ze składnikami zawartymi w toniku i jest dobrany do konkretnego typu cery. Przykładowo, jeśli masz problematyczną cerę i używasz toniku do skóry trądzikowej poszukaj serum i kremu, które wzmocnią jego działanie oczyszczające, antybakteryjne i matujące.  

Tonik to kosmetyk, którego powinnaś używać codziennie, aby utrzymać prawidłowe pH skóry. Jest jednak pewien wyjątek. Chodzi o kosmetyk złuszczający, czyli np. ten, który zawiera kwasy AHA w stężeniu około 5%. Jeśli zdecydowałaś się kupić kosmetyk właśnie z takim składem pamiętaj, że należy używać go tylko 2-3 razy w tygodniu. Chyba że zalecenia producenta są inne (zawsze warto to sprawdzić).  

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię tonik do cery suchej, czy tłustej wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz w naszej ofercie. Szeroki wybór kosmetyków ułatwi Ci zakup tego, który sprosta wszystkim potrzebom Twojej skóry.

pixel